Okul Müdürümüz Ahmet Hamdi Demir önderliğinde 2023-2024 yılına hazırız.

Ahmet Hamdi Demir kimdir?

Gazi Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği lisans (1988), aynı üniversitede yüksek lisansını tamamlamıştır. İki yıl Zonguldak Yankı Dershanesinde öğretmenlik görevinden sonra 1990 yılında Millî Eğitim Bakanlığında göreve başlamıştır. 1989 yılında yapılan Türkiye Geneli Yeterlilik Sınavında alanında 3., Genel Öğretmenlik Sınavında 21. olarak başarı elde etmiştir. 1994 yılında müdür yardımcısı olarak devam ederken 2002 yılında Müdürlük Sınavı ile 2005 yılında okul müdürü olarak görev almıştır.  2019 yılı mayıs ayında kendi isteği ile emekli olmuştur. 2019 yılından itibaren özel sektörde kurum müdürü olarak devam etmektedir. 2004 yılında Talim Terbiye Kurulu tarafından idareci seçiminde öğrenci merkezli okul için ilk 3’de yer alarak öğrenci merkezli eğitim, yapılandırmacı yaklaşım üzerine altı ay yerli ve yurt dışı uzmanlardan eğitim sürecine katılmıştır. EARGED ile iş birliği halinde öğrenci merkezli eğitim, yeni müfredat, gelişimsel rehberlik, toplam kalite yönetimi, öğretmen performans yönetim sistemi ve yenilenen müfredat üzerinde destek sağlamıştır. Sabancı Üniversitesi Eğitimde İyi Örnekler Konferansında örnek çalışmaları ve moderatörlük görevleri yanı sıra TÜBİTAK ve üniversitelerle birçok iş birliği projelerinde yer alarak Türkiye dereceleri elde etmiştir. TED Üniversitesi kuruluşu olan TEDMEM ile Ulusal Eğitim Programı’nın hazırlanmasına destek olmuştur. Spor geçmişi yanında 3. kademe kıdemli hentbol antrenörü olarak milli takım düzeyinde birçok sporcunun yetişmesine katkı sağlamıştır.

 Bulunduğu kurumlarda akademik başarı artırma hikâyeleri yanında öğrencilerimizin sosyal kültürel gelişimlerine destek olmuştur. Milli Eğitim Bakanlığında görevi sürecinde 33 adet takdir teşekkür, üstün başarı ve aylıkla ödül gibi başarıları vardır. 35 adet branşı ve yönetim ile ilgili hizmet içi eğitim faaliyetine kursiyer ve yönetici olarak katılım sağlamıştır. Başta Orta Avrupa ve Balkanlar olmak üzere birçok ülke eğitim sistemleri üzerine çalışmalar ve eğitim ile ilgili yayınlanmış makaleleri vardır. Sınav sistemleri ve ölçme değerlendirme konusunda yenilikçi gelişmeleri takip etme yanında yeni öneri ve görüşleri ile eğitime desteği devam etmektedir.

2023 yılında son dönemde kamp ve sınava hazırlık çalışmaları ile LGS öğrencilerimizin derece yapmasını katkı sağlayan ve kurumumuzda şubat 2023’ten itibaren Eğitim Koordinatörlüğü görevini yerine getiren Müdürümüz Ahmet Hamdi DEMİR ile 2023-2024 yılında çok daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyoruz.