Üniversite Hazırlık Çalışmaları, Okul yönetimi ve PDR birimi tarafından yürütülmektedir. Amacımız; öğrencilerimizin kişisel olarak kariyer planlamalarının bir parçası olarak yapacakları yüksek öğrenim tercihleri konusunda bilinç oluşturma, bilgilendirme ve bu sürece dair gerekleri eksiksiz yerine getirmeleri konusunda danışmanlık yapmaktadır.
Amacımız gençlerimizin kuvvetli yönlerini analiz edip kendilerini bu anlamda tanımalarına yardımcı olmak, ayrıca kendilerinin ve ailelerinin gerçeklerine uygun tercihler yapmalarında yol göstermek, kaynak sunmak ve bilgi vermektir.

9.VE 10 SINIFTA ÜNİVERSİTE HAZIRLIK ÇALIŞMAMIZ


Üniversite sınavında başarılı bir sonuç için hazırlık 9.ve 10 sınıfta başlar. Dört yıllık hazırlık programının 9. Ve 10 sınıfında YKS sınavı 1.oturumu olan TYT testine yönelik çalışmalar yapılır.Öğrencilerimizin Temel Türkçe, Matematik,Fen ve Sosyal bilimler yeterliliklerini en üst düzeye çıkarmak için 10.sınıfta okul içi 9.sınıf tekrar dersleri uygulanır.Her ay yapılan denemelerle beraber kazanım analizleri yapılarak özel dersler de eksikler tamalanır.

11.ve 12. SINIFTA ÜNİVERSİTE HAZIRLIK ÇALIŞMAMIZ


11.sınıfta amaç; öğrencinin üniversite hazırlığının  farkındalık düzeyini üst seviyeye çıkarmak.TYT konularını hatırlatmak ve test tekniği geliştirmektir. Bu amaçla birlikte okulumuz öğretmenlerinin hazırlamış olduğu okul içi uygulama programı ile 9.ve 10.sınıf konu tekrarları yapılır. Her ay yapılan düzenli denemeler ile öğrencilerimizin ders eksikleri analiz edilerek özel derslerle tamamlanır.Öğrencilerimiz TYT derslerinin % 70 ini YKS sınavına yönelik görürler.

12.sınıfta Ağustos ayının 2. Haftası başlayan YKS hazırlık sürecimiz Haziran ayı kaldığımız yerden devam eder. Bu ay içerisinde öğrencilerimiz 60 ile 75 saat arasında değişen dersler alarak TYT sınavının kalanı tamamlanmış olur. Günlük 8 saat haftalık  40 saat ile yoğun bir üniversite hazırlık süreci yaşanır.

Son ayda ise her gün deneme ve soru çözüm programları yapılarak uzun maraton tamamlanır.